Masaż - najlepszą terapią dla ciała i duszy .... Sprawdź sam ...

MASAŻ KLASYCZNY

Masaż klasyczny jest to masaż będący formą bazową dla wielu innych masaży, Ma on za zadanie przede wszystkim rozluźnić nasze mięśnie, wprowadzić w głęboki stan relaksu i ukojenia. Znajduje wszechstronne zastosowanie a jego techniki są stosowane podczas zabiegów odchudzania u sportowców przed jak i po zawodach, aby przywrócić organizm do należytej sprawności. Wspomaga układ limfatyczny poprzez rozluźnienie mięśni a co za tym idzie ich regularne skurcze.Jest to najpopularniejszy rodzaj masażu. Stosowane techniki oddziaływują bezpośrednio na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, więzadła, torebki stawowe a także na układ krwionośny limfatyczny i nerwowy oraz pośrednio na narządy wewnętrzne. Najczęściej wykonywany jest jako zabieg profilaktyczny, mający na celu utrzymanie organizmu na stałym dobrym poziomie fizyczno-psychicznym. Abyś cieszył/a się zdrowiem przez długi czas. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni, może być stosowana również leczniczo i ze wskazaniem na rehabilitację (ma 70% skuteczność terapeutyczną).

Trwałe efekty zagwarantuje regularne, np. co tygodniowe korzystanie z tego zabiegu lub seria .


Wskazania:
* zastoje żylne
* obrzęki limfatyczne
* zaniki masy mięśniowej
* nadmiar tkanki tłuszczowej
* zespoły bólowe: “bolesny bark”, “łokieć tenisisty” i “łokieć golfisty”
* zmiany zwyrodnieniowe
* zespoły bólowe w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa
* rwa kulszowa
* dyskopatia
* ZZSK, RZS
* zesztywnienie stawów
* niedowłady wiotkie
* bóle mięśni
* przewlekłe stany bólowe
MASAŻ LECZNICZY BAŃKAMI CHIŃSKIMI

Początki masażu bańkami sięgają czasów starożytnej Mezopotamii. Terapie bańkami stosowali Hipokrates i Avicenna. W obecnych czasach terapia ta przeżywa swój renesans.

Masaż bańkami jest odmianą terapii podciśnieniowej i stanowi odwrotność terapii uciskowej. Podstawę jej stanowi wytworzenie podciśnienia we wnętrzu bańki i zassanie skóry oraz tkanki podskórnej do jej wnętrza. W masażu bańkami mamy do czynienia z dwojakiego rodzaju oddziaływaniem: mechanicznym i odruchowym. Masaż bańką chińską stosuje się najczęściej na dużych płaszczyznach np. przykręgosłupowych, lub na grzbiecie.
Zapalenie stawów biodrowo-krzyżowych jak i zespół bolesnego barku (PHS) należą do schorzeń opornych na leczenie. Aby przyspieszyć proces leczenia stosowane są często blokady z zastosowaniem kortykosteroidów. Systematyczne kilkukrotne zastosowanie baniek oddala, a nawet eliminuje konieczność wykonania blokady. Po masażu pozostaje uczucie rozluźnienia i przyjemnego ciepła.

Krótkotrwały masaż bańką, daje większe przekrwienie i rozluźnienie mięśni niż 15-20 minutowy masaż klasyczny. Nieoceniona jest również moc baniek w kosmetyce, a dokładnie zastosowanie ich w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu.

W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Taki masaż doskonale uspokaja i relaksuje. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.
MASAŻ RELAKSACYJNYFenomen jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.

Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. dlatego może forma masażu, jaką jest masaż relaksacyjny jest tak bardzo popularna i pożądana. W prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem.Fenomen jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.

Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. dlatego może forma masażu, jaką jest masaż relaksacyjny jest tak bardzo popularna i pożądana. W prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem.


MASAŻ IZOMETRYCZNY


Stosowany jest w rehabilitacji w stanach po częściowym unieruchomieniu kończyn, tam gdzie nastąpił częściowy zanik lub osłabienie mięśnia, najczęściej po urazach, złamaniach lub dłuższej rekonwalescencji z powodu innych schorzeń. Wykorzystuje się go również jako masaż wyszczuplający – poprzez redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej oraz masaż przyczyniający się do wzrostu masy i siły mięśniowej. Masaż izometryczny polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia).
Podczas masażu w pierwszym okresie trwającym ok.12 dni zmniejsza się obwód masowanej kończyny przy równoczesnym przyroście siły. W następnych okresach przyrost masy i siły staje się wolniejszy, aż dochodzi do wystąpienia adaptacji – okresu, w którym mięsień przestaje reagować na ten sposób obciążenia, czyli po ok. 9-12 miesiącach.

Zadaniem tego masażu jest przywrócenie masy i siły mięśniowej osłabionym mięśniom bez obciążenia organizmu ćwiczeniami fizycznymi.


Korzyści :

* Zastosowanie odpowiednich rękoczynów pozwala na usprawnienie krążenia limfy przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również likwidując obrzęki zastoinowe, zapalne, inkotyczne i chłonne
* Usprawnia przepływ limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyspieszając powrót do zdrowia
* Redukuje podskórną tkankę tłuszczową oraz przyczynia się do wzrostu masy i siły mięśniowej
* Przywrócenie masy i siły mięśni niejednokrotnie nie wykorzystując pełnego zakresu ruchu w stawach, jak również nie obciążając chorej kończyny.

Cele masażu izometrycznego :

* Wzmocnienie i odbudowanie masy mięśniowej
* Uzyskanie sprawności z przed urazu
* Likwidacja podskórnej tkanki tłuszczowej
* Stany pourazowe z towarzyszącymi im zanikami mięśniowymi
* Długotrwała akineza
* Stany osłabienia mięśniMASAŻ CENTRYFUGALNY


Masaż ten przyspiesza gojenie się kontuzji stawów, więzadel stawowych, torebki stawowej itp. Jest to zabieg stosowany głównie w rehabilitacji stawów.

Wskazania:
- schorzenia ortopedyczne przebiegajace z przewleklym zapaleniem stawów, torebek stawowych i sciegnistych, wiezadel, kaletek maziowych
- schorzenia reumatyczne stawów z duza bolesnoscia stawowa (w stanach ostrych)

Przeciwwskazania:
- wczesne zmiany po urazie stawu,
- osteoporoza, osteomalacja .

MASAŻ ANTYCELLULITOWY BAŃKAMI CHIŃSKIMI

Masaż bańką chińską dzięki podciśnieniu jakie się wytwarza w trakcie kontaktu skóry z bańką intensywnie stymuluje tkankę podskórną i wyraźnie poprawia stan mało elastycznej skóry. Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej, czyli jest doskonały w trakcie odchudzania. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny.
W nowoczesnej kosmetyce postanowiono połączyć elementy klasycznego masażu limfatycznego z tradycyjną bańkę chińska, oraz nowej generacji kosmetyki antycellulitowe, wyszczuplające i modelujące sylwetkę, w wyniku takiego połączenia powstał jeden z najbardziej skutecznych i polecanych masaży w walce z cellulitem, pseudocellulitem i tkanka tłuszczową. Aczkolwiek cellulit nie jest stanem zapalnym skóry i nie jest chorobą, jest natomiast zmianą nabytą skóry, którą można zmniejszyć lub zlikwidować przy pomocy masażu i ścisłej współpracy z wykwalifikowanym masażystą. Musi to być z obu stron współpraca uczciwa i systematyczna.

Już po pierwszym masażu widać zmiany, skóra jest zdrowo zarumieniona, delikatniejsza i gładsza. Masaż jest bezbolesny, czasami lekko szczypiący w czasie pierwszych 2 lub 3 masaży.

Masaż bańką chińską trwa ok. 15 – 40 minut, powinien być wykonywany w 10-12 seriach, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu.

    
Wskazania:

* bolesne napięcie mięśni
* dolegliwości bólowe kręgosłupa i karku
* miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej
* cellulit (wszystkie stadia)
* przewlekły stres
* w celu zrelaksowania
* w celu wyciszenia i rozluźnienia mięśni

Przeciwwskazania:

* niska krzepliwość krwi
* leki przeciwzakrzepowe
* kruchość naczyń krwionośnych
* ropne, grzybicze zmiany skóry
* niewydolność serca
* gruźlica
* nowotwory
* żylaki
* wysiękowe zapalenie stawów

MASAŻ PEELINGAMI (SCRUB MASSAGE)

Peelingi zwane inaczej eksfoliacją, są zabiegami dzięki którym dochodzi do złuszczania martwego naskórka. W wyniku naturalnego procesu regeneracji ciała, powtarza się go cyklicznie, co 28 dni, wtedy powstają nowe komórki, zaś stare obumierają. Peeling dokładnie usuwa martwe komórki naskórka oraz zabrudzenia, dzięki czemu skóra pozostaje dogłębnie oczyszczona i miękka, zyskując młody i zdrowy wygląd.

Jest jednym z podstawowych zabiegów w domowej pielęgnacji ciała. Odpowiednio dobrany i stosowany ma same zalety. Nie tylko odmładza organizm, ale i przeciwdziała jego starzeniu się. Sprawnie radzi sobie także z przebarwieniami i nierównościami skóry.
Jest świetnym przygotowaniem do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, gdyż pozbawienie zrogowaciałego naskórka pozwala skórze lepiej wchłaniać substancje odżywcze dostarczane jej w postaci balsamów, kremów i żelów m.in. antycellulitowych, czy olejków. Wykonany przed nałożeniem samoopalacza, czy solarium sprawia, że sztuczna opalenizna jest równomierna i dłużej się utrzymuje. Z kolei zrobiony po depilacji zapobiegnie wrastaniu włosków pod skórę i zmniejszy ryzyko powstawania stanów zapalnych mieszków włosowych.

Peeling, to też delikatny regulator mikrokrążenia. W połączeniu z masażem ciała pobudza krążenie skóry, co przyspiesza procesy przemiany materii, takie jak: spalanie tłuszczów oraz wydalanie toksyn.
Eksfoliację stosuje się również w leczeniu skóry łojotokowej, trądzikowej, ze zmianami po trądzikowymi, jak blizny, przebarwienia i zaburzeniach rogowacenia . Zabiegi te służą także, przy odpowiednio dobranym preparacie, poprawieniu stanu i wyglądu organizmu. Stosuje je się do odnowy, skóry starzejącej się, zwiększeniu miękkości, jędrności i napięcia. Spłyca drobne zmarszczki, usuwa efekt fotostarzenia się. Znalazła zastosowanie także w usuwaniu przebarwień oraz poprawienia stanu skóry suchej. 


Granulki zawarte w peelingu delikatnie masują i pobudzają skórę. Masaż peelingiem oczyszcza, poprawia ukrwienie i elastyczność skóry oraz ułatwia wchłanianie substancji aktywnych kosmetyków, jak balsam nawilżający, czy żel antycellulitowy. Masaż przy pomocy peelingu pobudza ukrwienie skóry poprawiając jej plastyczność i sprężystość.


Peelingujacy masaż relaksacyjny na bazie naturalnych olejków oraz np.soli z Morza Martwego. regeneruje,odżywia pozostawiając skóre pachnącą i aksamitną w dotyku ...


     
    


MASAŻ TWARZY  zamiast botoxu ...

       
Jako terapia działa na cały organizm, stymulując go do odnowy. Wpływa na przyspieszenie przemiany materii, pobudza krążenie energii witalnej, relaksuje. Oddziaływuje na większość układów (krążenia, nerwowy, oddechowy, moczowy, pokarmowy), na tkanki: skórną, łączną i mięśniową.
Masaż poprawia sprężystość mięśni, jednocześnie łagodząc bóle. Usprawnia przewodzenie bodźców nerwowych, przez poprawia koordynację ruchów i szybkość reakcji. Stymuluje przepływ krwi, przyspiesza zaopatrywanie komórek w substancje odżywcze i tlen. Zwiększając przepływ krwi przez dożą liczbę naczyń włosowatych, zmniejsza ciśnienie w naczyniach tętniczych, a co za tym idzie, znacznie poprawia krążenie . Masaż uaktywnia również pracę układu immunologicznego- przyspiesza przepływ chłonki, która rozprowadza po ciele odpowiedzialne za odporność, limocyty. Dzięki usprawnieniu przepływu chłonki, poprawia również owal twarzy i likwiduje obrzęki pod oczami. Ma ogromny wpływ zarówno na ciało, jak i umysł. Zmniejsza napięcie psychiczne, w stanach pobudzenia skutecznie uspakaja. Dobroczynne działanie masażu na organizm jest powszechnie znane, warto zatem bliżej przyjrzeć się jego właściwościom przeciwzmarszczkowym.

Wiele z nas budząc się rano zauważa, że po całej nocy twarz wygląda na nieco spuchniętą, bladą i pogniecioną. O ile o te zgniecenia możemy obwiniać naszą własną poduszkę, to zmiana koloru skóry spowodowana jest naturalnym w czasie snu spowolnieniem cyrkulacji krwi i limfy. Gdy ciało znajduje się w głębokim spoczynku, znacznie spowalnia się skomplikowany system pompujący krew i limfę. Właśnie wtedy, gdy komórki pracują wolniej, zaczynają się w organizmie gromadzić toksyny. Opuchnięcie twarzy, a w szczególności okolic oczu, jest właśnie efektem tego procesu, podobnie zresztą jak poranna bladość. Niestety, przepływ krwi i limfy zwalnia nie tylko podczas snu. Siedzący tryb życia, nieprawidłowe nawyki żywieniowe, zanieczyszczone powietrze, używki i wiele innych czynników również spowalniają ten proces.

Odpowiednio wykonany masaż twarzy wspomaga oba wspomniane procesy. Natychmiastowa poprawa kolorytu skóry jest najlepszym dowodem na poprawę krążenia. Dowodem na usprawnienie przepływu limfy jest znaczna redukcja obrzęków - szczególnie zauważalna w okolicach oczu. Wiadome jest, że uciskanie i masowanie ciała znacznie przyspiesza krążenie na poddanym zabiegowi obszarze ciała. Twarz reaguje na takie działanie szczególnie dobrze. Zbudowana jest z dużej liczby małych, delikatnych mięśni. Ich prawidłowe napięcie, w połączeniu ze sprężystością skóry, nadaje twarzy określony wygląd.
Niestety, z wiekiem tkanka łączna pomiędzy warstwami skóry przejawia tendencje do wiotczenia, powodując powstawanie bruzd i zmarszczek w miejscach, gdzie występują mięśnie odpowiedzialne za mimikę. Dzięki wywieraniu delikatnego nacisku na pewne partie twarzy i szyi sprawiamy, że po momencie napięcia, mięśnie łatwiej się rozluźniają i wracają na swoje miejsce. Zatem efektem zabiegów jest zrelaksowanie mięśni, a co za tym idzie - z łagodzenie rysó twarzy. Podobnie jak w wypadku zastrzyków z botoksu , głównym zadaniem masażu jest maksymalne rozluźnienie i zrelaksowanie mięśni mimicznych twarzy.
Masaż zazwyczaj wykonujemy z pomocą preparatów wspomagających odnowę skóry, co jest dodatkowym dobrodziejstwem. W celu osiągnięcia najlepszych korzyści masaż należy wykonywać w serii 10 zabiegów. Kontynuując im częściej będziemy relaksować twarz, tym zmarszczki będą płytsze.


MASAŻ "NA 4 RĘCE"

       


Masaż na cztery ręce jest formą fizycznego oddziaływania na organizm ludzki za pomocą specjalnie dobranych technik manualnych, zaczerpniętych zarówno z masażu klasycznego, jak i wschodnich rytuałów. W masażu tym niestandardowo biorą udział 3 osoby, dwóch masażystów i osoba masowana, co daje niepowtarzalny efekt terapeutyczny i widowiskowy.

Zabiegu tego nie da się porównać z żadnym innym masażem, gdyż w każdym momencie trwania zabiegu na klienta działamy znacznie większą liczbą pozytywnych, relaksujących bodźców niż w przypadku tradycyjnego masażu wykonywanego przez jednego masażystę.


MASAŻ DLA DWOJGA

       


     Masaż wykonywany jest w jednym gabinecie, na dwóch stołach przez dwóch masażystów i przeznaczony jest dla dwóch osób. Osobami tymi mogą być narzeczeni, nowożeńcy, małżeństwo z długim stażem, czy dwoje przyjaciół chcących porozmawiać i jednocześnie zrelaksować się. Dostępny jest każdy z w/w masaży z wyjątkiem terapii manualnej i masażu dla kobiet w ciąży.