Masaż - najlepszą terapią dla ciała i duszy .... Sprawdź sam ...

MASAŻ "LOMI LOMI NUI"Świątynny masaż hawajski – Król wśród masaży


Lomi Lomi Nui jest masażem całościowym w całym znaczeniu tego słowa. Nie tylko działa rozluźniająco na mięśnie, ale usuwa wewnętrzne blokady i napięcia. W naturalny sposób leczy psychikę pacjenta. Bardzo głęboko relaksuje i odpręża.

W sferze fizycznej:
 • pielęgnuje i odżywia skórę
 • poprawia krążenie krwi i limfy
 • pomaga w usuwaniu toksyn
 • rozgrzewa mięśnie i usuwa napięcia
 • łagodzi ból
 • uelastycznia stawy

Lomi Lomi Nui to najlepszy prezent jaki możesz sobie zrobić.
Twoje ciało będzie Ci wdzięczne, Twoja psychika odpocznie, zrelaksujesz się i odprężysz.


Na masaż umów się gdy:

 • jesteś zapracowany, zestresowany i spięty
 • chcesz poprawić samopoczucie
 • masz objąć jakieś ważne stanowisko
 • przygotowujesz się do egzaminu lub ważnej rozmowy
 • czujesz, że jesteś „na zakręcie”
 • chcesz podjąć dialog ze swoim ciałem
 • zadbać o zdrowie
 • wspomóc leczenie konwencjonalne


Największą jednak zaletą tego specyficznego masażu jest jego działanie harmonizujące oraz przywrócenie i umocnienie wewnętrznej równowagi.Lomi Lomi Nui jest starożytnym masażem z Hawajów. Pierwotnie był wykonywany w świątyniach przez kahunów. Kahuna jest to mistrz w jakiejś dziedzinie. W tym wypadku jest to mistrz masażu nazywany Kahuna Lapa’au.
Masaż Lomi Lomi Nui był rytuałem przejścia i służył oczyszczeniu. Był świętem, które miało przygotować człowieka do nowego, ważnego przedsięwzięcia w życiu. Również ludzie, którzy mieli spełniać w swojej społeczności szczególne zadanie byli masowani, aby ich ciało i duch zostały naładowane energią. Masażom tym towarzyszyły wielogłosowe uzdrawiające pieśni.

Jakiś czas temu niektórzy kahuni zdecydowali się na odsłonięcie tej tysiącletniej hawajskiej wiedzy. Zaczęli nauczać Lomi lomi Nui w Stanach Zjednoczonych, a potem w Europie.
Cechą, która wyróżnia ten masaż spośród wielu innych jest wyjątkowe podejście. Wykonuje się go w duchu Aloha, to znaczy z radością i miłującym uznaniem dla człowieka leżącego na stole. Cała koncentracja masażysty jest skupiona na masowanej części ciała, bo jak mówią Hawajczycy: energia podąża za uwagą, a tam gdzie płynie energia dochodzi do uzdrowienia.


Lomi Lomi Nui pozwala pacjentowi na akceptację całej swojej istoty. Proces ten prowadzi do samopoznania oraz uwolnienia się od obciążających wzorców myślowych i przyzwyczajeń. Masażysta wspiera ten proces przez okazywanie miłości i akceptacji.MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Bolą cię mięśnie, drętwieją ręce, masz złą przemianę materii lub stargane nerwy?  Pozwól, aby obłożono cię kamieniami. To działa: odpręży cię, odświeży. Wstaniesz z nową energią do życia.

Technika masażu gorącymi  kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu i była stosowana już w starożytności. Specjaliści twierdzą, że jest starsza niż akupunktura. Masaż kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. Są w nim rozmieszczone ośrodki energii zwane w jodze czakrami. Każdy znajduje się w sąsiedztwie jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego (produkujących hormony potrzebne do sprawnego funkcjonowania organizmu) i stymuluje jego działanie. Dawni medycy chińscy i hinduscy opracowywali szczegółowe mapy rozmieszczenia punktów energetycznych i łączących je kanałów zwanych meridianami. Od stuleci korzystają z nich nie tylko specjaliści od akupunktury, lecz także od masażu kamieniami. Podczas zabiegu kamienie układa się na ciele zgodnie z tymi właśnie mapami i przesuwu wzdłuż meridianów, co pozwala usprawnić przepływ energii przez zmęczony albo chory organizm.Kamienie wulkaniczne używane do masażu mają właściwości odprężające i lecznicze. Skutecznie rozluźniają nasze mięśnie i zbawiennie wpływają na układ krążenia. Już po chwili masażu odzyskujemy świetne samopoczucie, a nasza skóra znów wygląda świeżo i promiennie. Ciepło kamieni rozgrzewa i wypełnia cały organizm, dlatego masaż ten polecany jest zwłaszcza w chłodne dni.Mają też zastosowanie w leczeniu dolegliwości reumatycznych, stawowych i mięśniowych. Masaż łagodzi bóle korzonkowe. Wspomaga leczenie rwy kulszowej, otyłości, chorób układu krążenia i reumatycznych, trądziku. Pomaga nawet pozbyć się cellulitu.

Masaż ten zbuduje poczucie głębokiego relaksu, pozwalając na uwolnienie stresu nagromadzonego w ciele. Wprowadzi nasze ciało w przyjemną harmonię, zapewniając równowagę i spokój. Może być to również głębokie duchowe połączenie ciała umysłu i duszy.

Ciepło kamieni relaksuje mięśnie i pobudza krążenie pozwalając na zastosowanie w razie potrzeby masażu o większej intensywności.Masaż ciepłymi kamieniami stosujemy jako technikę głęboko relaksującą, używając go w połączeniu z esencjami i ciepłymi olejami aromatycznymi.

Masaż kamieniami dobry na wszystko
Terapię kamieniami można polecić każdemu. Zdrowym przyniesie odprężenie, chorym zaś - ulgę w cierpieniu. Łagodzi napięcie mięśni i stawów oraz wspomaga ich regenerację. Poprawia metabolizm, ponieważ oczyszcza ciało z substancji trujących. Pozwala uwolnić się od stresu, zneutralizować negatywna energię, a naładować się pozytywną. Gwarantuje równowagę fizyczną i duchową, zdrowie, dobre samopoczucie, ukojenie nerwów. Ma też zbawienny wpływ na nasz wygląd - po kilku zabiegach obserwuje się wyraźną poprawę kondycji skóry. Warto poddać się terapii, szczególnie jeśli cierpi się na dolegliwości stawów, bóle szyi i kręgosłupa. Gorące kamienie pobudzają krążenie krwi, co sprzyja lepszemu odżywieniu komórek organizmu i dotlenieniu skóry.


Wyciszenie w okamgnieniu
Masaż kamieniami pomaga doładować wewnętrzne akumulatory wszystkim przemęczonym. To metoda relaksacji na najwyższym poziomie. Harmonijne połączenie kilku technik masażu z ciepłem i zimnem pochodzącym z kamieni jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu. Wystarczy jeden zabieg, żeby poczuć się lepiej, zaradzić bezsenności, smutkowi, przygnębieniu i codziennej bezradności. Jednak najlepsze, bo długotrwale, rezultaty osiąga się po trzech półtoragodzinnych zabiegach. Na seans trzeba się umówić po pracy i załatwieniu ważniejszych spraw. Po nim nie myśli się już o kłopotach. Po zabiegu bowiem najlepiej położyć się w wygodnym łóżku, aby przedłużyć czas wewnętrznego wyciszenia.

Korzyści:

* zapewni głębokie rozluźnienie i odprężenie
* zlikwiduje napięcia i poczucie stresu
* pomoże osiągnąć harmonię i spokój
* przywróci poprawne krążenie krwi i prawidłowy obieg energii


MASAŻ STEMPLAMI ZIOŁOWYMI

Niezwykły indonezyjski masaż wykonywany przy użyciu stempli wypełnionych aromatycznymi ziołami, owocami i przyprawami.

Stemple podgrzewa się aby uwolnić zawarte w ziołach olejki eteryczne, a następnie masuje się nimi całe ciało.W miarę jak stają się coraz chłodniejsze rośnie intensywność masażu, co powoduje, że uwalniają się i wchłaniają w rozgrzaną skórę zawarte w roślinach substancje czynne. Olejki eteryczne nasycają powietrze swoim zapachem co daje wspaniałe wrażenie.


Masaż ten ma na celu przewrócenie harmonii organizmu - odblokowuje przepływ energii, pozytywnie oddziałuje na krążenie krwi i limfy, wzmacnia układ odpornościowy organizmu, a także rozluźnia mięśnie i poprawia sprawność ruchową. Jednocześnie zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii.
Skóra, po zabiegu jest odpowiednio nawilżona i natłuszczona, odzyskuje właściwą jędrność i zdrowy kolor.


Masaż stemplami uśmierza ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Polecany jest osobom zestresowanym, żyjącym w ciągłym napięciu, otyłym, walczącym z cellulitem i przemęczonym.


RYTUALNY MASAŻ ŚWIECĄ


Rytuał ten jest wyjątkowo zmysłową ceremonią wykonywaną ciepłym olejkiem ze świecy, składającym się w 100% z naturalnych wosków oraz aromatycznej mieszanki olejków eterycznych.                         

Jego unikatowa formuła pozostawia skórę cudownie nawilżoną, jedwabiście gładką i miękką. Co więcej, masaż ten dzięki relaksującemu ciepłu, wyjątkowej konsystencji oraz obezwładniającemu aromacie pobudza zmysły i gwarantuje niepowtarzalne doznania. Masaż z wykorzystaniem płonącej, zapachowej świecy przynosi ukojenie ciału, oraz relaks i odprężenie. Dodaje energii i poprawia nastrój.


Orientalny masaż świecą:

- Zapewnia skórze długotrwałą miękkość i nawilżenie,
- Odżywia i uelastycznia skórę,
- Neutralizuje wolne rodniki,
- Poprawia stan skóry w miejscach dotkniętych cellulitem,
- Wprowadza w stan glębokiego odprężenia.

ROSYJSKI MASAŻ MIODOWY

     

Masaż miodowy – to znana od dawna terapia, stosowana w Ameryce Północnej, Ukrainie, Rosji i Japonii.Podczas masażu masowane są receptory odpowiadające za funkcjonowanie poszczególnych narządów.


Dzięki serii masaży uruchamiany jest proces regeneracji poszczególnych komórek organizmu, a także oczyszczanie konkretnych organów poprzez wydzielanie nagromadzonych toksyn i zbędnych minerałów przez skórę jak i organy wewnętrzne, w tym płuca, nerki, układ jelit. . Masaż trwa od 1 do 2 godzin, przy pierwszych sesjach jest trochę bolesny. W pierwszym etapie aplikujemy na ciało wysokogatunkowy miód pszczeli podgrzany do temperatury 38°C. Wmasowujemy go do ustąpienia poślizgu. Następnie wklepujemy miód w skórę.Na skórze tworzy się emulsja o zmniejszonym poślizgu i sporej przyczepności. Na tym etapie skóra jest podrywana do góry, a miód zmienia swój kolor, co świadczy o oczyszczaniu. Teraz możemy wykonać skuteczny masaż aż do usunięcia miodu ze skóry .Masaż miodowy często łączy się też z masażami rehabilitacyjnymi lub innymi zabiegami w celu skutecznej i szybszej poprawy zdrowia.Masaż ciepłym miodem wspomaga wydzielanie gruczołów potowych ułatwiając usuwanie przez skórę szkodliwych substancji. Wyciąga nagromadzone w niej toksyny, otwiera pory, intensywnie dotlenia. Jest o wiele skuteczniejszy niż porządny peeling i sauna.Masaż miodowy to oryginalna metoda terapii manualnej. Połączenie masażu leczniczego z działaniem miodu, przyczynia się do udrożnienia systemu limfatycznego oraz stymuluje wydzielanie gruczołów potowych. W czasie zabiegów przez skórę usuwane są szkodliwe substancje (złogi, kwasy organiczne i sole), które są przyczyną wielu schorzeń i bólów. Masaż poprawia sprawność układu krążenia, działa regeneracyjnie na skórę, przeciwzapalnie i relaksacyjnie.

Masaż miodowy stosuje się w celu wydalenia toksyn i soli przez co następuje:

- poprawa krążenia i ukrwienia
- poprawa unerwienia
- wzmocnienie układu nerwowego (nerwice, stresy, apatie) .Wzmacnia system odpornościowy, korzystnie oddziałuje przy depresji i spadku nastroju.
- zmniejszenie nadpobudliwości nerwowej
- regeneracja po przemęczeniu i wyczerpaniu
- stabilizacja snu
- usunięcie bólów oraz stanów zapalnych stawów, bólów pourazowych kregosłupa i bólów przy zwyrodnieniach stawów
- likwidacja bólów i zaników mięśni
- likwidacja nerwobólów .

Masaż miodowy działa regenerująco i odżywczo na skórę oraz skutecznie likwiduje:

- cellulit
- rozstępy skóry pociążowe i po odchudzaniu
- zmniejsza blizny po zabiegach i operacjachMASAŻ NATURALNYMI OLEJAMI


Masaż aromaterapeutyczny to zabieg z użyciem olejków aromaterapeutycznych podczas którego następuje penetracja ciepłego olejku w głąb skóry i ciała poprzez system naczyń krwionośnych i limfatycznych. Kontakt olejków z zakończeniami nerwowymi w skórze powoduje natychmiastową rekcję systemu nerwowego i najbardziej pożądany efekt relaksu i odprężenia. Wyrównuje stany energetyczne, łagodzi napięcia, bóle, objawy stresu, co prowadzi do najważniejszego celu zabiegu – do zrównoważenia ciała i umysłu. Choć znacznie łagodniejszy i delikatniejszy niż masaż klasyczny czy masaż chiński z akupresurą, masaż aromaterapeutyczny daje doskonałe efekty w rozluźnianiu napiętych mięśni, skurczów i ich bolesnych objawów. Masaż ten zawiera elementy bioenergoterapii, terapii dotykiem i akupresury.


MASAŻ GORĄCĄ CZEKOLADĄ

Czekolada to unikalny i bardzo bogaty magazyn wielu cennych składników aktywnych:
Witamin: A, B1, B2, C, D, E, K
Minerałów: P, Ca, Mg, Cu, K, Fe, Na, Mn, I, Polifenoli, Flawonoidów, Kofeiny, Teobrominy, Masła kakaowego


Masaż ten poprawia wygląd skóry, wspomaga witalność, stymuluje mięśnie i poprawia cyrkulację krwi. Silnie rewitalizuje cały organizm. Pobudza wydzielanie endorfin- hormonów szczęścia, tym samym eliminuje stres i zmęczenie. Wprowadza w świat dobroczynnych zapachów, dotyku i ciepła, nawilża, wygładza i uelastycznia skórę. Zapobiega procesom starzenia dzięki wysokiej zawartości flawonoidów, działa lipolitycznie, reguluje gospodarkę wodną i łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego. Działa jako afrodyzjak, stymulując uczucie zadowolenia.ZABIEG Z GLINKĄ GHASSOUL

GLINKA GHASSOUL znana jest również pod nazwą Rassoul lub Rhassoul. W bezpośrednim tłumaczeniu z arabskiego znaczy: "ta która czyści"... W tradycji beduińskiej stosowana była do czyszczenia włosów, twarzy i ciała. Współcześnie stosowana jest w zabiegach SPA w ekskluzywnych ośrodkach na całym świecie, w kosmetyce, dermatologii oraz farmakologii.
Glinka Ghassoul występuje tylko w jednym miejscu na świecie w paśmie gór Atlas w północno-zachodniej części Maroko, w rejonie miasta Fez. Wydobywana jest ręcznie w podziemnej kopalni.
Ze względu na swe wyjątkowe właściwości Ghassoul jest używany przez najlepsze centra SPA i Wellness na całym świecie.
Peeling ciała z zastosowaniem tej glinki znakomicie wygładza i ujędrnia skórę, usuwając martwe komórki, oczyszcza ją i czyni bardzo świeżą i odmłodzoną. Po takim zabiegu skóra staje się czysta jak nigdy dotąd. Proponuje się także wspaniale działające kąpiele błotne z zastosowaniem glinki Ghassoul, szczególnie polecane w walce z rozstępami i cellulitem.

Ghassoul może być użyty przy tak wielu profesjonalnych zabiegach, iż właściwie trudno przecenić jego wpływ na nasz organizm, szczególnie w odniesieniu do niezliczonych zabiegów SPA.

Ghassoul pochodzi z jedynych znanych na świecie złóż tego minerału położonych na skraju średniego Atlasu w dolinie Moulouya, około 150-200 km od miasta Fez. Wydobywa się ją od wieków z położonych pod ziemią pokładów tamtejszych kopalni.


Zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało w oparciu o glinkę Ghassoul:

Maska oczyszczająca twarz:
Skórę twarzy i szyi należy oczyścić z wszelkich produktów wcześniej na nią naniesionych, pobudzić krążenie krwi poprzez delikatny peeling, który można zrobić z użyciem tej samej glinki w pudrze z paroma kroplami oleju bazowego lub peelingu cukrowego z serii natur&senses ORGANIQUE lub peelingu z linii Lychee ORGANIQUE. Następnie nałożyć rozrobione w formie maseczki 25-30g glinki Ghassoul, najlepiej z dodatkiem paru kropli oleju bazowego Organique z pestek winogron lub kiełków pszenicy (dla zmniejszenia gry naczyniowej przy skórach trudnych) i z dodatkiem wybranego olejku eterycznego. Po ok. 15 minutach delikatnie zmyć wodą oczarową ORGANIQUE o silnym działaniu antyseptycznym i łagodzącym lub też innym delikatnym tonikiem czy wodą mineralną.
Skóra po zabiegu będzie wygładzona, odprężona i jedwabista w dotyku. Nie ma ograniczeń w stosowaniu glinki, szczególnie polecamy skórom naczyniowym i trądzikowym, a także jako zabieg zamykający przy wszystkiego typu terapiach ręcznych lub maszynowych.

Maska oczyszczająca na ciało:
Przed nałożeniem okładu dobrze pobudzić krążenie krwi, użwając peelingu firmy Organique lub rękawicy sizalowej. Następnie rozrobić od 60 do 100g glinki z letnią wodą do uzyskania jednorodnej maski. Nałożyć cienką warstwą na ciało i okryć delikatnie folią oraz okryciem umożliwiającym utrzymanie ciepłoty ciała (ręcznik, koc). Pozostawić maskę do wyschnięcia (ok.20-25 minut), a następnie zmyć wodą w kąpieli bąbelkowej lub pod prysznicem.
Dla urozmaicenia do rozrobionej glinki można dodać 10-20 ml miodu, 10ml świeżo wyciśniętego soku z cytryny, 10ml oleju bazowego ORGANIQUE i kilka kropli wybranego olejku eterycznego.
Skóra po zabiegu będzie oczyszczona i elastyczna, dodatkowo już po pierwszym użyciu stanie się aksamitna i odżywiona jak nigdy przedtem. Glinka może być stosowana do wszelkiego typu skóry, ale szczególnie zalecamy ją do skór wrażliwych, naczyniowych, spierzchniętych. Zabieg odniesie szczególnie dobre efekty przy skórach trudnych, nie znoszących kosmetyków i zapachów.

Peeling Ghassoul
50g Ghassoul mieszamy z 10ml oleju z pestek winogron lub kiełków pszenicy oraz paroma kroplami oleju eterycznego, dodając odrobinę letniej wody. Uzyskanym preparatem masujemy odpowiednią część ciała. Ziarenka glinki działają jak skuteczny peeling, a olej zabezpiecza wrażliwą skórę i nada lekkiego poślizgu podczas masażu.
Glinka Ghassoul po wymieszaniu z wodą tworzy dyspersję i przybiera postać błota posiadającego właściwości myjące i odtłuszczające. Działanie glinki Ghassoul polega jedynie na absorpcji zanieczyszczeń, nie jest więc w żaden sposób agresywne dla włosów, skóry czy śluzówek.

ZABIEG BOROWINOWY

Borowina jest cennym leczniczym surowcem naturalnym oraz składnikiem zabiegów SPA. Polska borowina należy do najlepszych w Europie, gdyż zawiera ponad 90% składników organicznych, które nadają cechy lecznicze.

Działanie zabiegów borowinowych polega na przegrzewaniu równomiernym oraz leczniczym działaniu zawartych w niej składników organicznych. Najważniejsze z nich to kwasy huminowe, które w czasie zabiegu penetrują przez skórę do organizmu. Ponadto istnieje też transport odwrotny tj. ze skóry do warstwy borowiny. W ten sposób skóra i organizm oczyszcza się. Borowina jest bogata w kwasy huminowe, enzymy, estrogeny i mikroelementy.
Poprawia krążenie krwi, działa rozgrzewająco, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie.

Borowina nie tylko leczy, ale również wspaniale pielęgnuje skórę.
Wyciąg z borowiny przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry i zapewnia zachowanie pięknego wyglądu na długie lata.
Borowina ma działanie nawilżające, wyraźnie wygładzające skórę.

Stosujemy ją w formie okładów całkowitych i częściowychMASAŻ LODEM

W wielu rejonach świata, metody leczenia za pomocą niskich temperatur są praktykowane od wieków po dzień dzisiejszy. W Finlandii każdego roku do przerębli wskakuje około 120 tysięcy osób.

W Rosji lodowe kąpiele mają również swój wymiar obrzędowy. Należy także wspomnieć o naszych Klubach Morsów mających coraz większe grono wielbicieli bez względu na wiek. Większości z nas takie praktyki przypominają uprawianie sportów ekstremalnych. Ale wystarczy zanurzyć ręce po łokcie w lodowatej wodzie na 20 sekund, by poczuć, że zimno stawia na nogi skuteczniej niż mocna kawa. Zimno odmładza i dodaje sił. Badania wykazują, że gdyby udało się obniżyć temperaturę ludzkiego ciała chociaż o jeden stopień, żylibyśmy dłużej o 10 do 15 lat!

Działanie:

 • obniża napięcie mięśniowe
 • pomaga usnąć z mięśni metabolity
 • regeneruje mięśnie po wysiłku
 • zwiększa stopień ruchomości stawu
 • wspomaga pracę serca
 • intensywnie regeneruje cały organizm
 • eliminuje objawy stresu i zmęczenia
 • dodaje energii i pobudza do działania
 • polepsza działanie układu oddechowego

Najbardziej spektakularnym efektem kosmetyczny masażu lodem jest REDUKCJA CELLULITU. Poprzez stymulację zimnem układu krążenia i układu limfatycznego, skóra zostaje pobudzona do spalania tkanki tłuszczowej.